سه شنبه 2 آبان 1396   02:13:03

كتابخانه ی عمومی خیری زنده یاد حاج احمد مهدوی

 

نام و نام خانوادگی خیر :  طاهره مهدوی

زیربنا: 1440 متر مربع در دوطبقه      

مساحت: 1390 مترمربع

تاریخ بهره برداری: 1388

آدرس: زنجان - مابین شهرك  آزادگان و نصر ضلع شمال شرقی  پارك لاله

 

كتابخانه‌ی عمومی حاج احمد مهدوی از جمله كتابخانه‌های عمومی خیری استـان زنجان محسوب می شود كه با هزینه‌ی 7 میلیارد ریال توسط بانو طاهره مهدوی، فرزند زنده یاد حاج احمد مهدوی در دو طبقه احداث گردیده است.

طاهره مهدوی در سال1327 در تهران چشم به جهان گشود و در این شهر به تحصیل پرداخت .

كتابخـانه ی مهـدوی با بیش از 21000 نسخـه كتـاب و بیش از 2600 عضو فعال دارای بخش‌های مختلفی از جمله مخزن اصلی كتاب، مرجع، سالن مطالعه‌ی برادران و خواهران به صورت مجزا، دفاع مقدس، نشریات، خدمات اینترنتی، نمایه‌ی مقالات و نشریات، تازه‌های كتاب، محققین، زنجان‌شناسی، دیداری- شنیداری، كودكان، مسابقات فرهنگی و كانون ادبی می باشد.

ضمنا در بخش كودك و نوجوان و كانون ادبی این كتابخانه برنامه‌های فرهنگی مختلفی برای اعضاء و مراجعین كتابخانه انجام می‌گیرد كه از جمله آنها می‌توان به برگزاری مسابقات نقاشی و سرگرمی برای كودكان، استفاده از مروجان قصه‌گو در بخش كودك برای قصه گویی، برگزاری فعالیت‌های فوق برنامه از قبیل حافظ‌خوانی،كارگاه‌های داستان‌نویسی، فن شعر، شاهنامه خوانی، مثنوی خوانی، كتابخوانی، نمایش خلاق و... توسط استادان برجسته استان در قالب كانون‌های ادبی بزرگسال و كودك و نوجوان اشاره كرد.

همچنین در راستای جلب رضایت اعضا و مراجعان و به منظور استفاده ی حداكثری پژوهشگران، استادان، دانشجویان، دانش آموزان، اعضای كتابخانه های عمومی و دیگر علاقه مندان و با هدف پاسخ‌گویی به نیازهای مطالعاتی جامعه، ترویج فرهنگ كتابخوانی و مطالعه‌ی مفید، افزایش خدمات ‌دهی به همشهریان عزیز و افرادی كه در ساعات معمول فرصت استفاده از كتابخانه را ندارند و یا به دلیل شرایط خاص متقاضی استفاده در مدت زمان بیشتری از ساعات كاری كتابخانه می باشند، این كتابخانه از اسفند ماه سال 1390 به صورت شبانه روزی اداره می شود.

شایان ذكر است، این كتابخانه در سال 1391 از طرف نهاد كتابخانه‌‌های عمومی كشور به عنوان كتابخانه‌‌ی برتر كشوری در زمینه‌ی فعالیت‌های فرهنگی انتخاب شد.
ادامه اخبار
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (kguest)


Powered By Sigma ITID.